Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 stycznia 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Zagraniczne piosenki bożonarodzeniowe królują w sezonie świątecznym zwłaszcza w sklepach czy centrach handlowych. Popkultura zachodnia, a zwłaszcza amerykańska ma w tej dziedzinie o wiele więcej do powiedzenia. Zagraniczna muzyka świąteczna to nie tylko nowoczesne hity pop, ale także evergreeny w wykonaniu Barbry Streisand, Binga Crosby'ego i The Andrews Sisters.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Ostatnio na opolskim niebie mieszkańcy regionu dostrzegali niezidentyfikowane obiekty latające. Nie były to na pewno samoloty, ani też spadające gwiazdy. Zagadka wyjaśniła się dopiero po zerknięciu w teleskop… a raczej w przeglądarkę internetową. Okazało się, że to nie najazd kosmitów, a amerykańskie satelity. Dlaczego się tam znalazły i po co człowiek tak bardzo chce podbijać kosmos? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać w poniedziałkowy poranek.

Oczywiście zejdziemy też na ziemię i rozdamy wam kilka karnetów na zimowe „szusowanko” w Zieleniec Sport Arena.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Sytuacja na linii NATO-Rosja robi się coraz bardziej napięta. Coraz częściej otwarcie mówi się o tym, że może dojść do ataku Rosji na Ukrainę, a w krótce mają odbyć się na Białorusi wspólne z Rosją ćwiczenia wojskowe, których scenariuszem ma być konflikt z siłami Zachodu.
    O tym wszystkim porozmawiam z dr. Tomaszem Pawłuszko, analitykiem bezpieczeństwa międzynarodowego z Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Iwona Tokarska i Daniel Klimczak. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
iwona.tokarska@radio.opole.pl
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »