Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 stycznia 2022 roku

22:00 DOBRE GRANIE W RADIU OPOLE
Opowiemy o niespełnionych ambicjach Bruce'a Dickinsona z Iron Maiden. Porozmawiamy też o rodzinnej relacji Czesława Niemena i Maryli Rodowicz. Zachęcimy poza tym do korzystania z ekologicznych słomek.

Do słuchania od 22:05 do 01:00 w nocy zapraszają Tomasz Wojtyłko i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się mailowo:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

kacper.snigorski@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
17:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY
O Jaremcze nad rzeką Prut, mieście nazywanym Perłą Karpat opowiemy w programie „Śladami Kresowej Atlantydy”. Było to ulubione miejsce wypoczynku Józefa Piłsudskiego. W II RP Jaremcze stało się jednym z najpopularniejszych i najlepiej zagospodarowanych kurortów zimowych w Polsce. Nie ustępowało wówczas Zakopanemu i Krynicy. W 1928 roku uzyskało status uzdrowiska o charakterze użyteczności publicznej. W 2006 roku parlament Ukrainy zmienił nazwę miasta z Jaremcza na Jaremcze. Naszym przewodnikiem po historii i współczesności tych urokliwych terenów będzie Franciszek Andrzej Magda z Wrocławia, znawca karpackiej Ukrainy. Jego rodzinnym miastem jest Kosów Huculski.

Do słuchania od 17:05 do 18:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zajrzyj też na podstronę audycji "Na Kresy z Nicieją"

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »