Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 stycznia 2022 roku

22:00 DOBRE GRANIE W RADIU OPOLE
Opowiemy o niespełnionych ambicjach Bruce'a Dickinsona z Iron Maiden. Porozmawiamy też o rodzinnej relacji Czesława Niemena i Maryli Rodowicz. Zachęcimy poza tym do korzystania z ekologicznych słomek.

Do słuchania od 22:05 do 01:00 w nocy zapraszają Tomasz Wojtyłko i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się mailowo:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

kacper.snigorski@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Trochę publicystyki, trochę edukacji i rozrywki – z dużą dawką pobudzającej i poprawiającej nastrój muzyki, by weekend był jak najbardziej udany.

W audycji także:
07:00 Transmisja Mszy Świętej z Katedry Opolskiej
08:04 Poranna rozmowa Radia Opole – Jan Poniatyszyn
  • W minionym roku bardzo aktywne było nyskie Stowarzyszenie Pozytywni Klub Myśli Społecznej Inicjatywy. Na różne inicjatywy pozyskało kilkaset tysięcy złotych. M.in. są to szkolenia członków OSP pod nazwą „Strażacy profesjonaliści - ludziom na ratunek”. Projekt dotyczy kwalifikowanej pierwszej pomocy i obejmuje 100 strażaków ochotników. Pieniądze na ten cel pochodzą z Europejskiego Budżetu Obywatelskiego, którego dysponentem jest urząd marszałkowski. Gościem „Porannej rozmowy Radia Opole” będzie Daniel Palimąka. Należy on do wspomnianego stowarzyszenia. Jest też radnym powiatu nyskiego i przewodniczącym tamtejszego koła Platformy Obywatelskiej. Stowarzyszenie „Pozytywni” ma członków oraz sympatyków w powiecie nyskim i brzeskim. Są to m.in. radni, osoby zajmujące eksponowane stanowiska na różnych szczeblach samorządu lokalnego. Część z nich związana jest z PO. Zapytamy, czy ich aktywność ma też związek z przygotowaniami do przyszłorocznych wyborów samorządowych.
08:40 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
09:15 Słuchajcie dzieci – Justyna Marcińska
  • O zaletach babć i dziadków, czasem też o ich wadach, opowiedzą przedszkolaki z Opola, ale najpierw usłyszymy jak Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest w innych krajach. A na koniec niezwykła podróż dziewczynki, która chodziła we śnie.
09:50 Mądre ryby nie biorą – Kacper Śnigórski
  • Były piłkarz Pogoni Szczecin i młodzieżowych reprezentacji Szwecji i Polski Paweł Cibicki został zdyskwalifikowany przez FIFA na cztery lata za ustawianie meczów za łapówki. Sporo pracy mieli również policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy zatrzymali 52- i 41-latka. Mężczyźni, w zamian za łapówkę, mieli pomagać w uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy.
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Jakub Biel. Z autorem można kontaktować się mailowo:jakub.biel@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Jakub Biel
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »