Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 stycznia 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Powracamy do przygód pewnej ogrodniczki, która chyba nie do końca jest tym, za kogo się podaje... a może za kogo jest brana? Kto jest kim w trzyaktowej, włoskiej operze stworzonej przez 18-letniego Wolfganga Amadeusa Mozarta (i osobiście dyrygowanej podczas premiery przez kompozytora!)? Przekonamy się o tym w drugiej z trzech części operowego maratonu. Przypomnimy sobie bowiem w skrócie, co wydarzyło się w pierwszym akcie opery, a drugiego aktu - zgodnie z obietnicą - wysłuchamy w całości.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Ostatnio sporo mówi się o holenderskim malarzu, Ary'm Schafferze. Jego portret Chopina można zobaczyć w warszawskim Muzeum Narodowym, a dwa kolejne obrazy znalazły się w - otwartych niedawno - skrzyniach z nieistniejącego już pałacu w Pokoju. W biografii tego romantycznego artysty jest więcej polskich wątków, o których porozmawiamy z Iwoną Solisz, dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego.

W audycji także:

21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Może narty się nie obrażą, że teraz o rowerach sobie posłuchamy? "Z głową w chmurach" to metafora niezwykle pojemna i dla reportażu radiowego bardzo użyteczna. Proszę tylko wsłuchać się w swoje skojarzenia po przeczytaniu tego tytułu. Tym bardziej polecam jeszcze jedną możliwość, zapewne zaskakującą. Oto bohater audycji Haliny Nabrdalik – Eryk Murlowski – był człowiekiem o wielu zainteresowaniach, marzycielem i społecznikiem, wychowawcą młodzieży poprzez sport i kulturę. Wspólnie z ojcem założył wiele lat temu jedyną w Polsce sekcję monocyklistów, czyli ludzi, którzy pokochali jazdę na rowerze, który ma... jedno koło mniej! Nagrania powstały w roku 2006 w Chrzelicach i są dziś ciekawym dokumentem społecznego zaangażowania, współpracy i niesienia radości, jakże potrzebnej w każdym środowisku.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »