Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 stycznia 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Powracamy do przygód pewnej ogrodniczki, która chyba nie do końca jest tym, za kogo się podaje... a może za kogo jest brana? Kto jest kim w trzyaktowej, włoskiej operze stworzonej przez 18-letniego Wolfganga Amadeusa Mozarta (i osobiście dyrygowanej podczas premiery przez kompozytora!)? Przekonamy się o tym w drugiej z trzech części operowego maratonu. Przypomnimy sobie bowiem w skrócie, co wydarzyło się w pierwszym akcie opery, a drugiego aktu - zgodnie z obietnicą - wysłuchamy w całości.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Z kapustą, kiełbasą czy grzybami. Takie składniki ma w sobie ukochane danie Polaków – bigos. Lepiej go jednak sobie nie naważyć w interesach, żeby nie płakać nad rozlanym mlekiem. Z jakich związków frazeologicznych, dotyczących jedzenia, korzystamy w naszym języku? Między innymi o tym porozmawiamy w czwartkowy poranek. Sprawdzimy też jak często nazwy polskich potraw mogą być mylące.

Naszym słuchaczom rozdamy również 2 podwójne wejściówki na koncert zespołu DAY OFF w Studiu M im. SBB.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Piąta fala pandemii stała się faktem, ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski. Sytuacja staje się ponownie coraz bardziej poważna i o tym porozmawiam z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim. Gość Porannej Rozmowy Radia Opole powie także, jak wygląda sytuacja w naszym regionie, ile mamy dostępnych łóżek i czy będą tworzone kolejne miejsca "covidowe" w szpitalach. Będzie także mowa o kolejnej akcji promującej szczepienia i planowanej wizycie na Opolszczyźnie wiceminister rodziny i polityki społecznej, Barbary Sochy.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Iwona Tokarska i Daniel Klimczak. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
iwona.tokarska@radio.opole.pl
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »