Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 stycznia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tomasz Szwed & Poker - Hej

Kilkukrotnie w latach 80-tych Tomasz Szwed był wybierany najpopularniejszym piosenkarzem country, jednak wiele utworów na prezentowanej płycie udowadnia, ze bliski mu był także szerzej pojęty amerykański folk i blues, a nawet free jazz, chociaż w nieco satyrycznej formule.

Climax Blues Band - Real to Reel

W 1979 roku niewiele już pozostało klasycznego bluesa w muzyce zespołu i podążał on drogą wytyczona przez najlepiej przyjęty album "Gold Plated" z roku 1976 doskonale i ze smakiem łącząc różne elementy z rockiem od funku po pop, jednak tu jest jeszcze wiele z tego co cieszy fanów tego pierwszego.

David Bowie - Pin Ups

W roku 1973 Bowie był już wielką gwiazdą z doskonale przyjętymi albumami i przebojami, stąd płyta z coverami została przyjęta dosyć chłodno i do dzisiaj jest krokiem dosyć niezrozumiałym, bowiem wiekszość piosenek nie dorównała oryginałom, ani tez nie wniosła oryginalnego odczytania i zinterpretowania na własną modłę przez Artystę. A jednak jest ciekawym dowodem inspiracji, poszukiwań i wyborów Bowiego, i być może najzwyczajniejszym świadectwem dobrej zabawy rockiem.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • Rozpędza się piąta fala koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o ponad 30 tys. zakażeń koronawirusem. Wariant omikron stanowi już 20 procent zakażeń w kraju. MZ zapowiedziało wprowadzenie pracy zdalnej w administracji publicznej.
  • W magazynie także o sporych podwyżkach w akademikach Uniwersytetu Opolskiego. Uczelnia tłumaczy je między innymi inflacją, wzrostem cen nośników energii czy stawek za wywóz odpadów komunalnych. Politechnika Opolska na razie nie podnosi cen w swoich obiektach.
  • PZPN ma dzisiaj ogłosić nowego selekcjonera kadry, który poprowadzi ją w barażach o udział w tegorocznym mundialu w Katarze. W minionych tygodniach działacze odbyli szereg spotkań z potencjalnymi następcami Portugalczyka Paulo Sousy, który opuścił kadrę na rzecz prowadzenia brazylijskiego Flamengo Rio de Janeiro. W medialnych doniesieniach jako silny kandydat przewija się coraz częściej były szkoleniowiec biało-czerwonych Adam Nawałka. W programie analiza opolskich działaczy sportowych, czy powrót Nawałki do kadry to dobry pomysł.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:boguslaw.kalisz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »