Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 stycznia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tomasz Szwed & Poker - Hej

Kilkukrotnie w latach 80-tych Tomasz Szwed był wybierany najpopularniejszym piosenkarzem country, jednak wiele utworów na prezentowanej płycie udowadnia, ze bliski mu był także szerzej pojęty amerykański folk i blues, a nawet free jazz, chociaż w nieco satyrycznej formule.

Climax Blues Band - Real to Reel

W 1979 roku niewiele już pozostało klasycznego bluesa w muzyce zespołu i podążał on drogą wytyczona przez najlepiej przyjęty album "Gold Plated" z roku 1976 doskonale i ze smakiem łącząc różne elementy z rockiem od funku po pop, jednak tu jest jeszcze wiele z tego co cieszy fanów tego pierwszego.

David Bowie - Pin Ups

W roku 1973 Bowie był już wielką gwiazdą z doskonale przyjętymi albumami i przebojami, stąd płyta z coverami została przyjęta dosyć chłodno i do dzisiaj jest krokiem dosyć niezrozumiałym, bowiem wiekszość piosenek nie dorównała oryginałom, ani tez nie wniosła oryginalnego odczytania i zinterpretowania na własną modłę przez Artystę. A jednak jest ciekawym dowodem inspiracji, poszukiwań i wyborów Bowiego, i być może najzwyczajniejszym świadectwem dobrej zabawy rockiem.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Za mundurem… ochotnicy sznurem, a opolskie służby chętnie rekrutują nowych pracowników. Jedno z większych zapotrzebowań jest w policji, ale bramy są też otwarte w wojsku czy straży pożarnej. Czy trudno jest się dostać i jakie trzeba spełnić wymagania? O tym porozmawiamy w środowym poranku.

Zapytamy też naszych słuchaczy kim chcieli zostać jak byli dziećmi. Najlepsze odpowiedzi nagrodzimy wyjątkowymi kalendarzami Radia Opole.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Wspólnie z posłem SP Januszem Kowalskim angażuje się w powstanie instytutu zajmującego się nauczaniem języka polskiego poza granicami kraju, a na najbliższej sesji sejmiku województwa opolskiego chce wygłosić expose i zaznacza, że potrzebuje na nie 30 minut! Chce pytać o nową pełnomocnik Zarządu Województwa Opolskiego ds. Wielokulturowości. Tomasz Gabor, bo o nim mowa, będzie gościem Porannej rozmowy Radia Opole.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Iwona Tokarska i Daniel Klimczak. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
iwona.tokarska@radio.opole.pl
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »