Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 stycznia 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
Antonio Hart jest saksofonistą altowym jazzowym. Uczęszczał do Baltimore School for the Arts, studiował u Andy'ego McGhee w Berklee College of Music. Ralph Alessi należy do ścisłej czołówki amerykańskich trębaczy jazzowych, którego nazwisko często pojawia się w nagraniach wielu znakomitości. Jego grę na trąbce charakteryzuje niezwykła transparentność wypowiedzi, prowadzonej zawsze tonem absolutnie czystym i pogodnym. "Changes" to jazzowy album nagrany przez Keitha Jarretta, Jacka DeJohnette'a i Gary'ego Peacocka w styczniu 1983 roku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE

Niektórzy mówią, że sztuką jest, jeśli chodzi o sztukę, umieć nią zainteresować nawet tych najbardziej opornych. Czy jest na to jakiś uniwersalny przepis? Porozmawiamy o tym z Joanną Filipczyk, dyrektorką Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.Po 21:00 Studio Reportażu – Marian Staszyński
  • W reportażu Danuty Starzec pt. "Jarzmo" (premiera w 1997 roku) zostały przedstawione losy dzieci odebranych rodzicom, którzy nie spełniali swoich obowiązków. Za tym lakonicznym zdaniem kryje się ogromna tragedia. Czy można ograniczyć jej skutki? W audycji pada pytanie z kategorii najważniejszych – co dla tych dzieci byłoby najlepsze? Przypomnimy sobie, co powiedzieli do mikrofonu pracownicy Pogotowia Interwencji Społecznych w Nysie: Joanna Wiśniewska, Ewa Serwatka i Piotr Przybyłowski. To zaproszenie do myślenia – dla wszystkich.
  • Do audycji pierwszej dodam: "10 bochenków chleba", czyli reportaż, który nagrałem w roku 1988. To jest historia Stanisława Grabowieckiego, właściciela wytwórni wód gazowanych. Czasem warto sobie przypomnieć, co nas bolało i dlaczego. Bohater tej audycji opowiedział o tym tak, że długo jego myśli nie da się zapomnieć...

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »