Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 stycznia 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
W Szwecji nieprzerwana tradycja muzyki ludowej wywarła wpływ zarówno na muzykę liturgiczną i klasyczną, jak i na muzyków. Folkjul "A Swedish Folk Christmas" - Gunnar Idenstam, organista koncertowy, stworzył program łączący tradycyjne hymny bożonarodzeniowe, muzykę ludową i możliwości brzmieniowe wielkich organów kościelnych, we własnych, oryginalnych aranżacjach. Do Idenstama dołączają ludowa skrzypaczka Lisa Rydberg oraz Sofia Karlsson i Emma Härdelin, dwa najbardziej charakterystyczne szwedzkie głosy w tradycji muzyki ludowej i ballad. Kluczową rolę odgrywa również Chór Kameralny S:t Jacobs. Chór kierowany przez dyrektora chóralnego Gary'ego Gradena nieustannie poszerza swój repertuar i formy wyrazu, eksplorując obszary muzyki awangardowej, jazzu i, jak tu, muzyki ludowej. "Medieval English Christmas Music" Sinfonye.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
O czym dziś w programie?
  • Od dzisiaj (17.01) można korzystać z przystanków komunikacji miejskiej zlokalizowanych w rejonie centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Powstały też nowe przystanki: Dworzec Wschodni - Uniwersytet, a także po dwa, które noszą nazwy Dworzec Wschodni - Wieża Ciśnień, Rataja - Dworzec Wschodni” oraz Rataja - Szpital. Centrum obsługuje 4 linie autobusów. Mieszkańcy Opola krytycznie przyjęli wiadomość o zmienionej trasie "15", która zniknęła z fragmentu ul. Ozimskiej.
  • W magazynie także "ciężka dola" opolskich rolników. Drastyczne podskoczyły ceny nawozów czy nośników energii. Producenci rolni narzekają także na zbyt swoich produktów i dominującą pozycję dużych sieci handlowych. UMWO zaprezentował dzisiaj swoje propozycje dla mieszkańców wsi.
  • W programie także wizyta na targach ślubnych - powiemy o obowiązujących trendach oraz o tym, jak pandemia wpłynęła na branże ślubną.
Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »