Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 grudnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Wiktor Zatwarski - Wiktor Zatwarski
  • Jedyna płyta podsumowująca piosenkarski (jest także aktorem) dorobek Wiktora Zatwarskiego z największym wylansowanym przebojem "Srebrne wesele", który nie odzwierciedla jednak o wiele szerszego stylistycznie charakteru zawartych tu piosenek, od tang, po melodie retro, aż na nowocześnie (odpowiednio do lat 70-tych) zaaranżowane piosenki na miarę ówczesnych mód.

Blood Sweat and Tears - Child is Father to the Man
  • Debiut zespołu, odmienny jeszcze stylistycznie od późniejszych płyt, które przyniosły mu światową sławę. jest tu więcej psychodelii i bluesa, głownie za sprawą śpiewającego organisty i ówczesnego lidera grupy, Ala Koppera, który po jej nagraniu opuścił zespół.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
- "Co pani czuła, oglądając po raz pierwszy fotografię, o której powiedziano, to jest twój ojciec?" - to pytanie Aleksandry Czyżniewskiej, otwiera reportaż zatytułowany: "Opowieść niezwykła". Audycja powstała w roku 1996, a jej bohaterką była Danuta Chromicz. To naprawdę zaskakująca historia, ale przecież wierni słuchacze tej audycji doskonale wiedzą, że tylko samo życie może pisać takie właśnie scenariusze. By tego, co najważniejsze nie zdradzać, dodam tylko, że rzecz dotyczy odnalezieniu po wielu latach krewnych, z którymi kontakt urwał się podczas zsyłki do Uzbekistanu. I co niezwykłe - ludzie, którzy się "zagubili w historycznej burzy"- odnaleźli się po latach - zaskakująco blisko siebie. - "Któż mógł przypuszczać, że jesteśmy rodziną?" - pytanie wieńczące reportaż brzmi bardzo mocno - tym bardziej warto kontekst poznać.

Radio to sztuka wyobraźni - zatem wyobraźmy to sobie - dwoje ludzi (z pewnością już mają wnuki) idzie przez park. Trzymają się za ręce. Czy potrzebne są dalsze słowa? Ten reportaż autorka, Ewelina Rusin-Różycka, zadedykowała również ludziom młodym, którzy sądzą, że z latami kończy się apetyt na miłość, a wiek dojrzały kojarzy im się tylko ze smutnym napisem: "ZUS". Bo życie po sześćdziesiątce ani się nie kończy, ani nie zaczyna - ono po prostu wchodzi w nowy etap. Zwłaszcza, gdy mówi się... sakramentalne "tak". Reportaż, "Patrzeć w tym samym kierunku", powstał w roku 2010. Samo życie nieustająco termin przydatności do myślenia mu odnawia.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »