Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 grudnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Wiktor Zatwarski - Wiktor Zatwarski
  • Jedyna płyta podsumowująca piosenkarski (jest także aktorem) dorobek Wiktora Zatwarskiego z największym wylansowanym przebojem "Srebrne wesele", który nie odzwierciedla jednak o wiele szerszego stylistycznie charakteru zawartych tu piosenek, od tang, po melodie retro, aż na nowocześnie (odpowiednio do lat 70-tych) zaaranżowane piosenki na miarę ówczesnych mód.

Blood Sweat and Tears - Child is Father to the Man
  • Debiut zespołu, odmienny jeszcze stylistycznie od późniejszych płyt, które przyniosły mu światową sławę. jest tu więcej psychodelii i bluesa, głownie za sprawą śpiewającego organisty i ówczesnego lidera grupy, Ala Koppera, który po jej nagraniu opuścił zespół.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Powoli rozświetlają przestrzeń, mienią się kolorami i uginają od ozdób. Zazwyczaj w domach staje jedna czy dwie, a jak pomieścić 400 choinek? Pewne małżeństwo z Dolnej Saksonii postanowiło trafić do Księgi Rekordów Guinnessa i udekorowało drzewkami cały dom.

Powiem też o liście najbardziej wpływowych kobiet świata, wśród nich jest Polka o ciekawej profesji.

A na koniec, idziemy na zakupy. Vouchery czekają!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • 4 fala pandemii nie ustępuje, Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie obostrzeń w kraju. A jak sytuacja wygląda w regionie? O najnowszych prognozach dotyczących powiatów województwa opolskiego przygotowanych przez zespół matematyków, funkcjonowaniu szpitali i szczepieniach powie wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »