Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 listopada 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dorobek twórczy Johna Coltrane’a w dużej mierze koncentruje się wokół jego innowacyjnej roli lidera zespołów, jednak ten niezwykły saksofonista i kompozytor rozpoczął karierę jako szanowany sideman, zyskując sławę u boku największych jazzowych artystów.

Irreversible Entanglements to free jazzowy kolektyw zorientowany na wyzwolenie, założony na początku 2015 roku przez saksofonistę Keira Neuringera, poetkę Camae Ayewę i basistę Luke'a Stewarta, którzy spotkali się, by wystąpić na imprezie Musicians Against Police Brutality zorganizowanej po zabiciu Akai Gurley przez NYPD.

Jimmy Smith – amerykański muzyk jazzowy grający na organach Hammonda.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Dziś sesja sejmiku województwa opolskiego. W planie porządku obrad m.in. podwyżki dla radnych i marszałka regionu. Przygotowano także uchwałę o ochronie powietrza. Chodzi o eliminację starych pieców, tzw. "kopciuchów". Przedstawiono też sytuację covidową w regionie i dobrze nie jest. Więcej o tym w magazynie Reporterskie tu i teraz.

Wrócimy także do wydarzeń sprzed ponad roku, kiedy to nagły atak zimy kompletnie sparaliżował stolicę regionu. Regionalna Izba Obrachunkowa przeprowadziła kontrolę Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, na podstawie której stwierdzono m.in. nieprawidłowości przy wyborze i nadzorze nad firmą zajmującą się odśnieżaniem ulic. Szczegóły przedstawi nasz reporter.

Odwiedzimy też urząd gminy w Murowie, który musiał się przenieść i funkcjonuje... na zapleczu hali sportowej szkoły w Zagwiździu. Tym sposobem gabinet wójta znajduje się w pokoju sprzątaczek, informatyk siedzi pod prysznicem, a serwerownia urzędu mieści się w toalecie.

W programie poruszymy także temat, który wraca co roku o tej porze - zagrożenie tlenkiem węgla. Od początku października w naszym regionie poszkodowanych zostało około 10 osób w wyniku zatrucia czadem. I co roku służby apelują o sprawdzanie urządzeń grzewczych i montowanie czujek tlenku węgla.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »