Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 grudnia 2021 roku

23:00 SET MEG
W audycji "Set Meg" przedstawię rezydenta, który cyklicznie, co drugą sobotę miesiąca będzie wypuszczał sety dj'skie specjalnie dla słuchaczy audycji! Będzie nim Mateo Paz! Audycje rozpocznie płyta "Jigsaw", którą nagrałam wraz z Mateuszem!

Do słuchania w soboty od 23:05 do 1:00 zaprasza Magdalena Meg Krzemień. Z autorką można kontaktować się mailowo: magdalena.meg-krzemien@radio.opole.pl

Magdalena Meg Krzemień
19:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY
Audycja poświęcona Kresom, czyli terenom wschodnim dawnej Rzeczypospolitej. Poznajemy historię obszarów, które przez wieki, aż do 1939 roku stanowiły integralną część naszego kraju. Wywodzą się stamtąd ludzie świata polityki i nauki, poeci, pisarze, kompozytorzy, wojskowi, którzy znacząco zapisali się w dziejach Polski. Jej losy trudno jest też sobie wyobrazić bez Wilna, Lwowa, Stanisławowa, czy Tarnopola.

Autor prowadzi rozmowy z Kresowianami, którzy wspominają czasy dzieciństwa i młodości, a także wielokulturową niezwykłość swoich rodzinnych stron. Nie brakuje też spotkań z przedstawicielami organizacji kresowych, historykami, politologami, ludźmi kultury, pasjonatami ziem wschodnich Rzeczypospolitej z kraju oraz z Ukrainy i Litwy.

Program jest kontynuacją cyklu spotkań z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją pt. „Na Kresy z Nicieją”.

Do słuchania w niedziele i święta od 19:05 do 20:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zajrzyj też na podstronę audycji "Na Kresy z Nicieją"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »