Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 grudnia 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Pieśni adwentowe w wykonaniu Kapeli Brodów. Projekty muzyczno-badawcze Herhowyny przyniosły świetny efekt w postaci, aż trzech nagród na tegorocznym Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” i płyty „Bojkowski głos Bieszczadu”, która właśnie się ukazała.

Bester Quartet to wybitni instrumentaliści wykonujący muzykę o szerokim spektrum stylistycznym, dla którego fundamentem jest wirtuozerska improwizacja. Tym razem mierzą się z twórcą nuevo tango Astorem Piazzollą.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 CAŁY NASZ SPORT
Program rozpoczniemy od podsumowania ostatnich spotkań siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W środku tygodnia trójkolorowi bardzo udanie rozpoczęli rywalizację w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, a wczoraj o kolejne ligowe zwycięstwo rywalizowali z GKS Katowice.

Następnie przejdziemy do zapowiedzi weekendowych spotkań z udziałem opolskich drużyn, między innymi siatkarek Uni Opole, siatkarzy Stali Nysa, szczypiornistów Gwardii Opole, czy futsalistów Dremana Opole Komprachcice i Fit Morning Gredaru Brzeg.

W kolejnej godzinie gościem audycji będzie Magdalen Zych. 17-letnia zawodniczka AZS Politechniki Opolskiej ma szansę na udział na olimpiadzie w Pekinie w short-tracku.

Następnie przeniesiemy się do hali przy Prószkowskiej, gdzie w meczu 13. kolei Suzuki 1. ligi koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej zmierzą się z PGE Turów Zgorzelec. Bezpośrednią relację z tego spotkania rozpoczniemy o godz. 17.30.

Nie zabraknie także aktualnych meldunków z drużynowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle, a w sekwencji piłkarskiej wyników z ekstraklasy, Fortuna 1. ligi i rozgrywek zagranicznych.

Do słuchania w soboty od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski wraz z zespołem. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »