Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 grudnia 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Pieśni adwentowe w wykonaniu Kapeli Brodów. Projekty muzyczno-badawcze Herhowyny przyniosły świetny efekt w postaci, aż trzech nagród na tegorocznym Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” i płyty „Bojkowski głos Bieszczadu”, która właśnie się ukazała.

Bester Quartet to wybitni instrumentaliści wykonujący muzykę o szerokim spektrum stylistycznym, dla którego fundamentem jest wirtuozerska improwizacja. Tym razem mierzą się z twórcą nuevo tango Astorem Piazzollą.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Pierwsze opady śniegu w regionie już za nami, święta tuż tuż, skoczkowie rozpoczęli sezon, a my założymy narty biegowe. O urokach tego sportu w kraju i zagranicą opowie Jerzy Chmiel, prezes głuchołaskiego oddziału PTTK, członek miejscowego Klubu Turystyki Narciarskiej i instruktor tej organizacji.

W sobotni poranek zachęcimy także do udziału w akcji "Tak. Pomagam!" W sklepach dużych sieci handlowych i osiedlowych sklepikach staną specjalnie oznakowane wózki, do których można będzie włożyć zakupioną żywność dla ubogich.

W audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Jan Poniatyszyn
  • Wraz z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej pojawia się możliwość poprawy infrastruktury drogowej i kolejowej na pograniczu opolsko-czeskim. O unijne dofinansowanie na takie cele mogą ubiegać się samorządy lokalne oraz np. kolej. Rozmowy na ten temat prowadzono w Zlatych Horach. Dotyczyły one modernizacji dróg i budowy ścieżki rowerowej łączącej oba kraje. Pojawił się też pomysł budowy przystanków kolejowych koło skansenu w Zlatych Horach oraz na styku Moszczanki i Pokrzywnej w Górach Opawskich. Ułatwi to dostęp turystów do atrakcyjnych terenów pogranicza. O szczegóły tych przedsięwzięć zapytamy Radosława Roszkowskiego, starostę prudnickiego, który będzie gościem sobotniej rozmowy
09:10 Eko-Wyścig Justyna Marcińska
  • Niedopałki papierosów to narastający problem na całym świecie. W opinii berlińskich naukowców, z każdego peta do gleby i zbiorników wodnych przedostaje się ok. 2 mg nikotyny. Jak miasta radzą sobie z tym problemem? W Eko Wyścigu powiemy też o rosnących wciąż opłatach za wywóz odpadów, ale z pomocą mieszkańcom przychodzi gmina Namysłów. A na koniec o mięsie z laboratorium. Kiedy trafi do regularnej sprzedaży?
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
10:35 Loża Ekspertów – dr Bartłomiej Machnik
  • Gościem audycji „Loża Ekspertów” będzie Michał Pycio, specjalista z zakresu headhuntingu z firmy Motiva HR, z którym porozmawiamy o tym, czym jest headhunting oraz czym różni się od procesu rekrutacji. Gość audycji opowie szerzej o najistotniejszych różnicach, które występują w procesie rekrutacji i headhuntingu. Przeanalizujemy również rolę, jaką pełnią dziś pogłębione badania osobowości kandydatów do pracy na poszczególne stanowiska. W drugiej części rozmowy gość opowie o nastawieniu i preferencjach młodego pokolenia, w kontekście form pracy oraz nakreśli potencjalną przyszłość pracy zdalnej.

Do słuchania w każdą sobotę od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »