Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 grudnia 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Pieśni adwentowe w wykonaniu Kapeli Brodów. Projekty muzyczno-badawcze Herhowyny przyniosły świetny efekt w postaci, aż trzech nagród na tegorocznym Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” i płyty „Bojkowski głos Bieszczadu”, która właśnie się ukazała.

Bester Quartet to wybitni instrumentaliści wykonujący muzykę o szerokim spektrum stylistycznym, dla którego fundamentem jest wirtuozerska improwizacja. Tym razem mierzą się z twórcą nuevo tango Astorem Piazzollą.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 OBIEŻYŚWIAT
Coraz więcej pasjonatów zyskuje turystyka rowerowa. I nie dlatego, że jest najtańszym środkiem podróżowania. Rowerowe wyprawy, w przeciwieństwie do innych form turystyki, gwarantują stały kontakt z naturą, możliwość odkrywania ciekawych i niezwykłych miejsc, do których samochodem nie dojedziemy. I co najważniejsze – rower nie zanieczyszcza środowiska, jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu. Ponadto regularna jazda na rowerze pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. 82-letni Tadeusz Działowski z Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej RAJDER jest najlepszym tego przykładem.

W magazynie Obieżyświat o rowerowych rajdach organizowanych przez Klub Turystyki Rowerowej RAJDER opowiedzą: Ewa Trojok, Tadeusz Działowski, Kazimierz Pierzga, Adam Gozdek i Sławomir Szota.

Po emisji magazynu, jego dźwiękowy zapis, ubogacony dodatkowo zdjęciami, zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce Obieżyświat.

Do słuchania w każdą sobotę od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »