Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 grudnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Grateful Dead - American Beauty i Blues for Allah
  • Dwie płyty legendarnego zespołu, który do dzisiaj ma oddanych fanów pomimo różnorodnych zmian stylistycznych na przestrzeni lat. Poszukamy odpowiedzi, co składa się na fenomen grupy wspólnie z gościem specjalnym, prawdziwym polskim Dead Headem, jak określają siebie fani na całym świecie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Zaczyna się od ryku lwa... a później, już tylko napięcie rośnie i rośnie. W roku 1971 powstał reportaż Tadeusza Horoszkiewicza: "Ludzie areny". Autor wybrał się do cyrku, a tam spotkał: (oprócz hałasujących zwierząt) iluzjonistę i clowna, przedstawicieli ekipy technicznej oraz opiekunów zwierząt. Dzięki tej archiwalnej audycji zaglądamy do świata, którego już właściwie nie ma i to nie tylko dlatego, że ustrój nam się zmienił. Niechaj zatem ożyją dawne emocje i ważna zawsze dewiza, że śmiech to zdrowie.

Życie pisze nie tylko pogodne scenariusze, ale nawet w najtrudniejszej sytuacji warto sobie przypomnieć, że: "Nadzieja leczy". To tytuł reportażu Barbary Tyslik z roku 2017. Doświadczenie podpowiada, że nadzieja umiera ostatnia, ale równie często możemy właśnie usłyszeć, że ona... leczy. A na pewno nie zaszkodzi. Posłuchajmy pacjentów i pracowników Ośrodka Medycznego "Samarytanin" w Opolu, Marianny Grajoszek, Jolanty Grendziak i lekarza, Cezarego Judy. Ich słowa wielu słuchaczy mogą wzruszyć i poruszyć, a także otuchy dodać.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »