Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 grudnia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Jak brzmi zima w muzyce? Przekonać się o tym można nie tylko sięgając po słynne dzieło Antonia Vivaldiego, "Pory roku" muzycznie zilustrowali bowiem również Joseph Haydn i Aleksandr Głazunow. Pośród dzieł nawiązujących do zimy są również m.in. kompozycje Piotra Czajkowskiego. W audycji zabrzmi więc jego pierwsza symfonia z podtytułem "Marzenia zimowe", którą w 1978 roku, wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, wykonała maestra Agnieszka Duczmal. Gościem audycji będzie natomiast Katarzyna Karwaczyńska z Filharmonii Opolskiej, która opowie o programie grudniowych koncertów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

21:00 STUDIO REPORTAŻU
Tego wieczoru zajrzymy do świata pełnego wrażliwości i zmieniających się nastrojów. Bo można malować bałwanki smutne i... radosne. A których przybywało więcej? Nie tylko dlatego warto posłuchać reportażu o artyście niepełnosprawnym, który maluje ustami. W jego życiu wszystko się zmieniło, gdy jako 9-letni chłopiec uległ strasznemu wypadkowi, stracił obie ręce. Choć jest człowiekiem pogodnym i otwartym, tak naprawdę nigdy nie zaakceptował swojego kalectwa i mówił o sobie jako o: "człowieku lekko uszkodzonym". "Być twardzielem", reportaż Eweliny Rusin-Różyckiej powstał w roku 1995, a jego bohaterem był Krzysztof Kosowski.

Reportaż "Nic tego nie zmieni", nagrałem w roku 1996. To historia tragiczna - w szpitalu w Namysłowie leczono 11-letnią dziewczynkę, która później zmarła w szpitalu w Opolu, bo na ratunek było już za późno i rozwinęła się sepsa. Rodzice oskarżyli lekarzy o błąd w leczeniu. Sięgam do tej audycji, bo wtedy i dziś, słowa, które sobie przypomnimy, mają niesamowity ciężar gatunkowy. I są przestrogą. Dla wszystkich.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »