Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 grudnia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Jak brzmi zima w muzyce? Przekonać się o tym można nie tylko sięgając po słynne dzieło Antonia Vivaldiego, "Pory roku" muzycznie zilustrowali bowiem również Joseph Haydn i Aleksandr Głazunow. Pośród dzieł nawiązujących do zimy są również m.in. kompozycje Piotra Czajkowskiego. W audycji zabrzmi więc jego pierwsza symfonia z podtytułem "Marzenia zimowe", którą w 1978 roku, wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, wykonała maestra Agnieszka Duczmal. Gościem audycji będzie natomiast Katarzyna Karwaczyńska z Filharmonii Opolskiej, która opowie o programie grudniowych koncertów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

19:00 REWIRY KULTURY
Dlaczego, tak ważna jest dla muzyków obecność publiczności na koncertach? W jaki sposób młodzi, wciąż jeszcze kształcący się muzycy, powinni dbać o swoją przyszłą ścieżkę zawodową? O tym m.in. porozmawiamy z Mateuszem Maciołkiem, młodym pianistą pochodzącym z Opolszczyzny, który opowie także o programie recitalu, jaki wykona w Opolu pod patronatem Radia Opole 2 KULTURA.

Tradycyjnie sprawdzimy też "Co słychać u Elsnera?", tym bardziej, że w grudniu czeka nas spora różnorodność w ofercie Filharmonii Opolskiej.

O tym co ukryte "Między dźwiękami" opowie nam także Piotr Furtas, symbolicznie zamykając swój felietonowy cykl.

W audycji również:
20:40 Między dźwiękami - felieton Piotra Furtasa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo:malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »