Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 grudnia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Jak brzmi zima w muzyce? Przekonać się o tym można nie tylko sięgając po słynne dzieło Antonia Vivaldiego, "Pory roku" muzycznie zilustrowali bowiem również Joseph Haydn i Aleksandr Głazunow. Pośród dzieł nawiązujących do zimy są również m.in. kompozycje Piotra Czajkowskiego. W audycji zabrzmi więc jego pierwsza symfonia z podtytułem "Marzenia zimowe", którą w 1978 roku, wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, wykonała maestra Agnieszka Duczmal. Gościem audycji będzie natomiast Katarzyna Karwaczyńska z Filharmonii Opolskiej, która opowie o programie grudniowych koncertów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Punkty, gdzie są prowadzone wymazy w kierunku wykrycia COVID-19 przeżywają oblężenie. Personel pracuje tam na najwyższych obrotach. Zwiększony ruch jest także w punktach szczepień. Przychodzą tam jednak przede wszystkim pacjenci na trzecią, przypominająca dawkę szczepionki. Czwarta fala pandemii jest w szczycie, dziś w regionie opolskim odnotowano rekordową liczbę, prawie tysiąca pacjentów z potwierdzonym koronawirusem. Zanotowano też wysoką liczbę zgonów pacjentów z COVID-19. W programie zajrzymy m.ni. do punktu, gdzie wykonuje się wymazy.

Przejdziemy się także Mostem Groszowym w Opolu, który już przeszedł renowację i od dziś ponownie jest dostępny dla mieszkańców. Popularnie zwany "zielony mostek" jest jednym z symboli Opola. Jaka jest jego historia? Jak wygląda po remoncie? O tym - nasz reporter.

"Jesteśmy Tacy Sami" - pod takim hasłem po raz piąty zorganizowano Ogólnopolski Festiwal Artystyczny. Wczoraj późnym popołudniem na scenie Filharmonii Opolskiej swoje umiejętności artystyczne prezentowały, między innymi dzieci z niepełnosprawnościami. Dziś z kolei, odbył się Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Niepełnosprawnych w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Poznaliśmy też Ikonę Opolszczyzny. Relacje z tych wydarzeń także magazynie reporterów Radia Opole.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »