Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 grudnia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Jak brzmi zima w muzyce? Przekonać się o tym można nie tylko sięgając po słynne dzieło Antonia Vivaldiego, "Pory roku" muzycznie zilustrowali bowiem również Joseph Haydn i Aleksandr Głazunow. Pośród dzieł nawiązujących do zimy są również m.in. kompozycje Piotra Czajkowskiego. W audycji zabrzmi więc jego pierwsza symfonia z podtytułem "Marzenia zimowe", którą w 1978 roku, wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, wykonała maestra Agnieszka Duczmal. Gościem audycji będzie natomiast Katarzyna Karwaczyńska z Filharmonii Opolskiej, która opowie o programie grudniowych koncertów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

6:00 KTO RANO WSTAJE...
Czy już idą pod topór? Ile w tym roku będą kosztowały? Którą wybrać, żeby pachniało w domu lasem? To bardzo ważne pytania, dotyczące oczywiście - choinek! Tradycja mówi, że powinno się je ubierać dopiero 24 grudnia. A jak jest w Waszych domach? Czy lampki już się świecą, czy pierniki leżakują? Dziś rozmawiamy o przygotowaniach do świąt, czekam na Wasze telefony, bo drobne upominki od Radia Opole same się nie rozdadzą!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa - Joanna Matlak
  • Rozpoczął się sezon zakupowy przed świętami. W czasach pandemii często kupujemy przez internet, co może być znakomitą okazją dla oszustów. W galeriach i na ulicach można też natknąć się na kwesty i zbiórki. Na co zwrócić uwagę by nie paść ofiarą internetowych przestępców i fałszywych wolontariuszy? O tym przypomni nam asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »