Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 grudnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Rytmy metalowców

Wydana w 1972 roku płyta, gromadzi mało znane zespoły, w większości big bitowe, krążące wokół tematyki produkcji zakładów metalowych. jednak na wesoło, z przymrużeniem oka, udowadniając, że rzeczywiście w tamtym czasie grało u nas, od wielkich estrad, po małe domy kultury, trzysta tysięcy gitar, albo i więcej.

Vashti Bunyan - Just Another Diamond Day

Debiutancki album niezwykle oryginalnej songwriterki brytyjskiej z 1970 roku, mógł okazać się jedynym w jej karierze, bowiem w momencie wydania przeszedł prawie niezauważony, a artystka wycofała się z życia muzycznego. Jednak po latach płyta zaczęła zyskiwać status kultowej, odkrywana przez kolejne pokolenia, co spowodowało, ze piosenkarka wróciła na scenę w XXI wieku i nagrała kolejne wyśmienite albumy.

Crucis - Los delirios del mariscal

Rock progresywny w latach swojego apogeum opanował cały świat, jednak pozaeuropejskie zespoły rzadko zyskiwały większy rozgłos i dopiero wydawnictwa ery płyt CD oraz internet sprawiły, że zaczęto je odkrywać i okazało się, że wiele z nich prezentowało wysoki poziom i spora oryginalność, a jednym z takich przykładów jest argentyński Crucis.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Spółka Elkom w przyszłym sezonie grzewczym ma już nie dostarczać ciepła mieszkańcom Dobrzenia Wielkiego i Czarnowąs - dowiedział się reporter Radia Opole. Firma planuje zrezygnować z obsługi sieci ciepłowniczej na tym terenie. Co na to samorządy Opola i Dobrzenia Wielkiego? Czy mają na to już rozwiązanie? Skąd taka decyzja spółki? Do tego tematu wracamy w Reporterskim Tu i Teraz.

W programie będziemy też na opolskiej autostradzie, gdzie od dziś obowiązuje nowy system opłat za przejazd. Bramki zostały otwarte, natomiast kierowcy samochodów osobowych i motocykli opłaty uiszczają drogą elektroniczną lub kupując bilet na wybranych stacjach paliw. Jak to sprawdza się w praktyce?

Sprawdzimy też, jak wygląda sytuacja pandemiczna w opolskich szkołach oraz poznamy stanowisko władz Nysy w sprawie miejscowego stadionu, wokół którego toczy się dyskusja w związku z planowaną budową osiedla mieszkaniowego.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »