Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 grudnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Rytmy metalowców

Wydana w 1972 roku płyta, gromadzi mało znane zespoły, w większości big bitowe, krążące wokół tematyki produkcji zakładów metalowych. jednak na wesoło, z przymrużeniem oka, udowadniając, że rzeczywiście w tamtym czasie grało u nas, od wielkich estrad, po małe domy kultury, trzysta tysięcy gitar, albo i więcej.

Vashti Bunyan - Just Another Diamond Day

Debiutancki album niezwykle oryginalnej songwriterki brytyjskiej z 1970 roku, mógł okazać się jedynym w jej karierze, bowiem w momencie wydania przeszedł prawie niezauważony, a artystka wycofała się z życia muzycznego. Jednak po latach płyta zaczęła zyskiwać status kultowej, odkrywana przez kolejne pokolenia, co spowodowało, ze piosenkarka wróciła na scenę w XXI wieku i nagrała kolejne wyśmienite albumy.

Crucis - Los delirios del mariscal

Rock progresywny w latach swojego apogeum opanował cały świat, jednak pozaeuropejskie zespoły rzadko zyskiwały większy rozgłos i dopiero wydawnictwa ery płyt CD oraz internet sprawiły, że zaczęto je odkrywać i okazało się, że wiele z nich prezentowało wysoki poziom i spora oryginalność, a jednym z takich przykładów jest argentyński Crucis.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE...
3,2,1.. zaczynamy grudzień! Czyli jeden z najweselszych i zarazem najbardziej stresujących miesięcy w roku. Jak wynika z ostatnich badań wśród Polaków: święta powinny trwać tyle ile się do nich przygotowujemy! Zatem rozpocznijmy świętowanie już dzisiaj. Pamiętamy o pierniczkami, zakwasie na barszcz i o prezentach.

A, że dzisiaj obchodzimy Dzień Jubilera, to już wiemy dokąd się wybrać.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski wycofał się z decyzji o przekazaniu samorządowi województwa działki pod budowę nowego biurowca urzędu marszałkowskiego, choć jak mówi wicemarszałek, wcześniej prezydent samo to zaproponował. Powodem, jak publicznie, w czasie obrad rady miasta, powiedział Arkadiusz Wiśniewski było to, że radni Platformy Obywatelskiej nie poparli podwyżek cen biletów MZK .Czy to jedyny powód wycofania się z darowizny? O tym opowie Arkadiusz Wiśniewski w Porannej Loży Radiowej.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »