Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 listopada 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dorobek twórczy Johna Coltrane’a w dużej mierze koncentruje się wokół jego innowacyjnej roli lidera zespołów, jednak ten niezwykły saksofonista i kompozytor rozpoczął karierę jako szanowany sideman, zyskując sławę u boku największych jazzowych artystów.

Irreversible Entanglements to free jazzowy kolektyw zorientowany na wyzwolenie, założony na początku 2015 roku przez saksofonistę Keira Neuringera, poetkę Camae Ayewę i basistę Luke'a Stewarta, którzy spotkali się, by wystąpić na imprezie Musicians Against Police Brutality zorganizowanej po zabiciu Akai Gurley przez NYPD.

Jimmy Smith – amerykański muzyk jazzowy grający na organach Hammonda.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

12:00 CO TAM PANIE W POLITYCE?
W ramach audycji Loża Radiowa, w każdy wtorek od godz. 12:15, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w programie?

Hucpa Marty Lempart przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości odbiła się szerokim echem. Zachowanie Liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet spotkało się z krytyką, nie tylko ze strony prawicy.

Politycy Solidarnej Polski wręczyli kwiaty kobiecie, która starła się z Martą Lempart przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej. „Dla p. Teresy za ciężką pracę i odwagę do Marty L. Brawo!” - napisał na Twitterze wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

Posłowie na najbliższym posiedzeniu Sejmu zajmą zajmą się projektami ustaw dotyczących sędziów pokoju – propozycją prezydencką, a także PSL - Koalicji Polskiej oraz Lewicy. W porządku obrad jest też I czytanie zgłoszonego przez PiS projektu ustawy o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii. Sejm zajmie się także – w ramach I czytania – obywatelskim projektem nowelizacji "Stop aborcji”.

Zmagamy się z medialną histerią w sprawie wariantu Omikron – powiedział prof. Włodzimierz Gut. Zdaniem wirusologa zamykanie granic nie ma sensu, bo odmiana ta jest już w Europie.

Złota piłka France Football. Według nieoficjalnych informacji pozyskanych przez Interię, w plebiscycie "France Football" zwyciężył Argentyńczyk. Dlaczego nie "Lewy"?

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 12:05 do 13:00 zapraszają Piotr Moc (Polskie Radio Opole) i Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura). Z autorami można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl

Piotr Moc, Piotr Gociek
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »