Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 listopada 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dorobek twórczy Johna Coltrane’a w dużej mierze koncentruje się wokół jego innowacyjnej roli lidera zespołów, jednak ten niezwykły saksofonista i kompozytor rozpoczął karierę jako szanowany sideman, zyskując sławę u boku największych jazzowych artystów.

Irreversible Entanglements to free jazzowy kolektyw zorientowany na wyzwolenie, założony na początku 2015 roku przez saksofonistę Keira Neuringera, poetkę Camae Ayewę i basistę Luke'a Stewarta, którzy spotkali się, by wystąpić na imprezie Musicians Against Police Brutality zorganizowanej po zabiciu Akai Gurley przez NYPD.

Jimmy Smith – amerykański muzyk jazzowy grający na organach Hammonda.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

6:00 KTO RANO WSTAJE...
Zima przyszła i chyba nikogo nie zaskoczyła, może jedynie niektórych kierowców, którzy teraz ustawiają się w długich kolejkach do wulkanizatora. A na Politechnice Opolskiej opracowano innowacyjny sposób diagnostyki opon, który docelowo ma być zamontowany w każdym samochodzie.

Sprawdzimy też dlaczego najwyższe rachunki za prąd płacą mieszkańcy naszego regionu.

A na koniec o kultowych białych skarpetkach, które doczekały się swojego święta.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • Gościem Porannej Loży Radiowej będzie Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego. Na chwilę przed sesja sejmiku porozmawiam z nim o podwyżkach dla radnych i marszałka, nowych ograniczeniach i zakazach w systemach ogrzewania domów w regionie a także o tym, czy jest szansa na powstanie nowego biurowca do obsługi klientów urzędu marszałkowskiego w związku z tym, że prezydent Opola wycofał się z darowizny działki na której budynek miał powstać.

    Czy władze regionu szukają nowej lokalizacji? O tym w Porannej Loży Radiowej.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »