Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 listopada 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Stanisława Przybylska - piosenkarka i aktorka. Laureatka licznych nagród na festiwalach muzycznych. W latach 1985-88 występowała w Teatrze Rampa na Targówku. Ponadto współpracowała z teatrami warszawskimi: STS, Syrena, Buffo, Żydowskim, a także z Teatrem Ziemi Opolskiej w Opolu. Posłuchamy Jej najpopularniejszych ballad i piosenek, które zostały wydane przez Polskie Nagrania. Nocny Turniej Kabaretów z XXVIII KFPP w Opolu 1991 r.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY
Jak co tydzień z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości muzyczne, literackie oraz filmowe. Dziś porozmawiamy o płycie Parcels pt. „Day/Night”, książce autorstwa George’a Saundersa „Sielanki” oraz filmie „TICK, TICK... BOOM!”, który wyreżyserował ” Lin-Manuel Miranda.

Po godz. 20:05 porozmawiamy z gośćmi 7. Opolskiego Festiwalu Podróżniczego w Opolu. Marek Tomalik opowie o swojej najnowszej książce „9 ognisk”, Anna Jaklewicz nie tylko o swojej fascynacji Indonezją, ale także o akcji „Książka za worek śmieci’. Podróżnicy od lat dzielą się swoimi opowieściami, zwracając uwagę na zrównoważony sposób podróżowania. W studio pojawi się także Izabela Żbikowska z opolskiej Fundacji HumanDoc, która edukuje i działa na rzecz problemów globalnych, zaprosi na XII Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDoc. Festiwal potrwa od 2 do 5 grudnia, filmy dostępne będą w sieci, niektóre wydarzenia odbędą się w Warszawie i w Opolu.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »