Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 listopada 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Nowy projekt ekologiczno - folkowy z Bydgoszczy Orkiestra Na Dużym Rowerze. Phoebe Hunt & The Gatheres - amerykańska formacja z Austin. Polsko - tuwiński zespół "Mefisto". Muzyka latynoamerykańska "Alla en io Alto" Costa Manta.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Samosioły - to ludzie, którzy nie pogodzili się z wysiedleniem ze swoich domów po katastrofie Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Wielokrotnie wyrzucani powracali do swoich dawnych domów, aż władza w końcu przymknęła na to oko. Grupa Napromieniowani.pl organizuje pomoc dla starszych i schorowanych osób, którzy zamieszkują Strefę Zamkniętą. Naszym gościem będzie jej członek i współtwórca filmów dokumentalnych o samosiołach - Krystian Machnik.

Po godz. 13 porozmawiamy z Arturem Wysockim, który w pogoni za zorzą objechał w styczniu Islandię na rowerze.

Spotkamy się również z chórmistrzynią i nauczycielką śpiewy - Ludmiłą Wocial-Zawadzką. Nasza rozmówczyni twierdzi, że śpiewać nie tylko każdy może, ale także dobrze na tym wyjdzie. Jak to możliwe? To sprawdzimy w trzeciej godzinie programu!

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. W co drugą sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

14:10 Podróże z Helen, czyli rozmowa ze znaną blogerką Helen Mazanovą.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »