Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 listopada 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Gościem audycji będzie Mateusz Maciołek, pianista pochodzący z Opolszczyzny, który aktualnie kształci się na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Z jednej strony będzie to kolejne spotkanie symbolicznie nawiązujące do świętującej 75-lecie istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu, z drugiej okazja do zapoznania się ze światem muzyki widzianej oczami młodego artysty. Przede wszystkim jednak opowiemy o wspaniałym dziele Johannesa Brahmsa, które będzie można usłyszeć na początku grudnia w Opolu, podczas recitalu fortepianowego objętego patronatem Radia Opole 2 KULTURA.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

21:00 STUDIO REPORTAŻU
"Kocham cię" - można powiedzieć na tysiąc sposobów, tak jak na tysiąc jeden sposobów można zatańczyć... Przypomnijmy sobie Barbary Tyslik: "Szkic do portretu Janiny Sosnowskiej", reportaż z roku 2012. To opowieść niezwykła, bo niezwykłego człowieka dotyczyła, ważnego dla wielu pokoleń i to nie tylko w stolicy Śląska Opolskiego. Pani Janina była wieloletnim instruktorem Wojewódzkiego Domu Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, była choreografem i nauczycielką tańca klasycznego, wychowawczynią w najpiękniejszym tego słowa znaczeniu. Posłuchajmy tej historii wypełnionej niesamowitą energią, pogodą ducha i mądrością, z której można od razu skorzystać. Wystarczy posłuchać i przemyśleć.

"Wracamy do Rumunii", to reportaż który nagrałem w roku 1990. A to było tak, że po rumuńskiej rewolucji, po upadku dyktatora, przyjechały do Polski grupy dzieci wraz z opiekunami. Przypomnijmy sobie wspomnienia nauczyciela polskiego pochodzenia, Janka Zielonki, sięgnijmy do emocji, które wtedy były najważniejsze, a dziś z wielu przyczyn warto o nich pamiętać.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »