Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 listopada 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Gościem audycji będzie Mateusz Maciołek, pianista pochodzący z Opolszczyzny, który aktualnie kształci się na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Z jednej strony będzie to kolejne spotkanie symbolicznie nawiązujące do świętującej 75-lecie istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu, z drugiej okazja do zapoznania się ze światem muzyki widzianej oczami młodego artysty. Przede wszystkim jednak opowiemy o wspaniałym dziele Johannesa Brahmsa, które będzie można usłyszeć na początku grudnia w Opolu, podczas recitalu fortepianowego objętego patronatem Radia Opole 2 KULTURA.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

19:00 REWIRY KULTURY
Sporą część audycji spędzimy w przytulnej scenerii za sprawą niezwykłego wydarzenia zorganizowanego na Zamku w Mosznej pod patronatem Radia Opole 2 KULTURA. O tym co dokładnie się dzieje w ramach "Zamkowego czytania przy kominku", promującego 31. numer Kwartalnika Literacko-Kulturalnego "LiryDram" prosto z miejsca zdarzeń będzie relacjonował redaktor Witold Sułek, który nie tylko specjalizuje się w audycjach muzycznych, ale doskonale odnajduje się również klimatach literackich.

W audycji nie zabraknie jednak klasycznego pytania: "Co słychać u Elsnera?" i wiążących się z tym niespodzianek dla Słuchaczy! Metro - czy pojawi się w Opolu? O tym opowie śpiewająco Ludmiła Wocial-Zawadzka.

W audycji również:
20:40 Między dźwiękami - felieton Piotra Furtasa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo:malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »