Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 października 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Jak wygląda świat muzyki widziany oczami młodego pianisty i jakie wrażenia towarzyszą studiującemu wciąż muzykowi podczas śledzenia 18. Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie? O tym wszystkim opowie nam Maciej Łobos - pianista pochodzący z Opolszczyzny, który podczas weekendowej przerwy w nauce odwiedził radiowe studio. W audycji nie może więc zabraknąć muzyki fortepianowej, w tym również dzieł Fryderyka Chopina.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

12:00 PROSTO Z SEJMU
W tym tygodniu w zdecydowanej większości mediów - zarówno tradycyjnych jak i elektronicznych - najwięcej miejsca zajmują informacje związane z Parlamentem Europejskim w Strasburgu, a dokładniej z debatą nt. praworządności w Polsce, z Krajowym Planem Odbudowy, z Komisją Europejską, itd. Dzisiaj o tym wszystkim będzie można usłyszeć w Radio Opole niejako "z pierwszej ręki", bo gościem Magdaleny Ogórek będzie eurodeputowana Beata Kempa.

W każdy czwartek po 12:15 na wywiady Prosto z Sejmu zaprasza Magdalena Ogórek.


O autorce:
Publicystka, dr nauk humanistycznych, historyk Kościoła, wykładowca akademicki, była komentatorka telewizyjna. Dr nauk humanistycznych (Uniwersytet Opolski), ukończyła studia tematyczne w EIPA (European Institute of Public Administration) w Maastricht oraz studia podyplomowe na kierunku Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Pracownik administracji publicznej, m.in. w MSWiA, NBP, Kancelarii Sejmu. Autorka dwóch pozycji książkowych o tematyce historycznej, artykułów naukowych i popularnonaukowych, animatorka kampanii profilaktyki zdrowotnej dot. zwalczania nowotworu piersi. W 2015 r. kandydowała na urząd Prezydenta RP. Dziennikarka TVN24BIŚ: współautorka programu "Świat", autorka programu „Atlas Świata”. Dla "Rzeczpospolitej" opracowała cykl "Atlas Sztuki". Dziennikarka TVP Info ("W tyle wizji", "O co chodzi", "Studio Polska"), PR24 ("Utracone - Odzyskane"), Polskie Radio Szczecin ("Rozmowy pod Krawatem").

Jak sama pisze o sobie: historyk, pasjonatka sztuki, patriotka.


Magdalena Ogórek
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »