Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 października 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Frank Zappa Mothers of Invention - One Size Fits All

Reaktywowana po kilku latach grupa Zappy sprawia, że więcej tu znowu satyryczno-kabaretowych elementów, nie mniej muzycznie nie odstaje od rzeczy nagrywanych wyłącznie pod własnym nazwiskiem. Sporo tu muzyki fusion, typowej w roku 1975, ale oczywiście Zappa zaskakuje z minuty na minutę, udowadniając, że nie da się go zaszufladkować i zamknąć w jednym nurcie.

Return To Forever - Romantic Warior

Klasycznie rockowy (i jazzowy) czteroosobowy skład przyniósł muzykę bardziej jednorodną niż wczesne albumy, ale fakt, iż każdy z członków grupy ma tu własny wkład kompozytorski, sprawia, że słychać muzyczne indywidualności nie tylko lidera, Chicka Corei, ale i pozostałych muzyków, z których każdy dzisiaj to absolutny klasyk i światowa gwiazda.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Gościem Popołudniowej Loży Radiowej będzie Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola. W czwartek radni uhonorują zmarłego socjologa dr Tadeusza Detynę, odznakę "Za zasługi dla Miasta Opola" ma otrzymać także prof. Janusz Słodczyk. Porozmawiamy także o tym, że stolica regionu założy spółkę SIM Opole, która ze wsparciem pieniędzy z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, zajmie się budową domów na wynajem.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza zapraszają Aneta Skomorowska-Kobza. Z autorką można kontaktować się mailowo:
aneta,skomorowska-kobza@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »