Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 października 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Frank Zappa Mothers of Invention - One Size Fits All

Reaktywowana po kilku latach grupa Zappy sprawia, że więcej tu znowu satyryczno-kabaretowych elementów, nie mniej muzycznie nie odstaje od rzeczy nagrywanych wyłącznie pod własnym nazwiskiem. Sporo tu muzyki fusion, typowej w roku 1975, ale oczywiście Zappa zaskakuje z minuty na minutę, udowadniając, że nie da się go zaszufladkować i zamknąć w jednym nurcie.

Return To Forever - Romantic Warior

Klasycznie rockowy (i jazzowy) czteroosobowy skład przyniósł muzykę bardziej jednorodną niż wczesne albumy, ale fakt, iż każdy z członków grupy ma tu własny wkład kompozytorski, sprawia, że słychać muzyczne indywidualności nie tylko lidera, Chicka Corei, ale i pozostałych muzyków, z których każdy dzisiaj to absolutny klasyk i światowa gwiazda.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Kiedyś to były tylko ściany, teraz to dzieła sztuki i często też oczyszczacze powietrza. Murale coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej. Powstają aby uczcić znane nazwisko, albo zwrócić uwagę na zanieczyszczone powietrze i najczęściej te dzieła są entuzjastycznie odbierane przez mieszkańców. A my chcemy poznać Wasze zdanie. Czy w Waszej okolicy budynki zostały ozdobione wieloformatowymi malowidłami? Czy macie pomysły na kolejne? I czy to dobry pomysł na rozweselenie miejskiej przestrzeni? Dzwońcie i piszcie do nas, radiowe upominki czekają.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W Porannej Loży Radiowej porozmawiam o tym, jakie skutki przyniosła nauka zdalna od początku pandemii. Raport na ten temat przygotował Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola, a opowie o nim naczelnik wydziału Aleksander Iszczuk.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »