Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 października 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Discorama i Discorama 2

Dwie przekrojowe płyty z 1979 i 1971 roku, które są absolutnym rarytasem dla fanów muzyki z tamtych lat, znajdują się na nich bowiem ogromne przeboje zespołów i solistów, którzy często nie nagrali dużych płyt, jak Waganci, czy Portrety, a także radiowe wersje piosenek bardziej znanych dzisiaj artystów, jak Breakout, Grupa ABC, czy Dżmble.

Niemen - Jamais

Singiel Czesława Niemena z 1966 roku w całości zaśpiewany po francusku (i nagrany we Francji z orkiestrą Michela Colombiera), ale z wielkimi, autorskimi przebojami, jak "Sen o Warszawie" (tutaj jako "Varsovie").

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Centrum Edukacji Kulturalnej rozpoczyna swoją działalność w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. O pomysłach, które będą tam realizowane opowie Sandra Lewandowska. Zaprosimy m.in. na poranki filozoficzne dla dzieci. Powiemy, jak zostać członkiem młodzieżowej rady programowej opolskiego teatru. Będzie też o warsztatach pomagających poczuć i zrozumieć teatralną przestrzeń.

Ponadto zapowiemy ciekawe wydawnictwo Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, które podsumuje warsztaty "Krecha. Rysunkowa gimnastyka".

Audycja dziś krótsza w związku z transmisją meczu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Jastrzębskim Węglem. Transmisja rozpocznie się o godz. 20:30 z Lublina, z Hali Sportowo-Widowiskowej Globus. Na miejscu są Paweł Konieczny i Grzegorz Frankowski.

Do słuchania od 19:05 do 20:30 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »