Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 października 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Underwear" to debiutancki album szwedzkiego pianisty Bobo Stensona nagrany w 1971 roku i wydany przez wytwórnię ECM. "The Ear of the Behearer" - album amerykańskiego saksofonisty jazzowego Deweya Redmana, zawierający występy nagrane w 1973 roku. Weather Report – amerykańska, jazzowa grupa muzyczna, grająca muzykę w stylu fusion. Działała w latach 70. i 80. XX wieku. Powstała z inicjatywy muzyków grupy Milesa Davisa.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

19:00 REWIRY KULTURY
Zaprosimy na aukcję "Dotknij Sztuki", o której opowie Natalia Krawczyk z Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Na przestrzeni wielu lat współpracy tej instytucji z Fundacją Szansa dla Niewidomych powstały liczne dzieła sztuki. Będzie można je wylicytować 9. listopada i w tej sposób pomóc osobom z niepełnosprawnością wzroku.

Ponadto powiemy o premierze "Instytutu" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. To spektakl, który powstał na podstawie książki Jakuba Żulczyka, który gościł niedawno w Opolu. Na naszej antenie opowie, czy trzymający w napięcia thriller, to też próba sportretowania pokolenia dzisiejszych 30-latków.


Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »