Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 października 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Underwear" to debiutancki album szwedzkiego pianisty Bobo Stensona nagrany w 1971 roku i wydany przez wytwórnię ECM. "The Ear of the Behearer" - album amerykańskiego saksofonisty jazzowego Deweya Redmana, zawierający występy nagrane w 1973 roku. Weather Report – amerykańska, jazzowa grupa muzyczna, grająca muzykę w stylu fusion. Działała w latach 70. i 80. XX wieku. Powstała z inicjatywy muzyków grupy Milesa Davisa.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

9:00 DOBRY MOMENT
Gdzie i jak Polacy robią to najczęściej? W domu czy publicznie? Sami, a może w grupie?
I kluczowe pytanie: całkiem za darmo, czy jednak za pieniądze? Takich pytań się nie boimy! Co więcej - wtorkowe przedpołudnie to Dobry Moment, żeby je zadać! Gdzie i jak trenują i pocą się mieszkańcy regionu? O tym w Radiu Opole będziemy mówić.

Zaprosimy też na "roczek" "Rzeczniczki". Rok temu opolanka Aleksandra Żuberek-Śmierzyńska napisała powieść "Rzeczniczka", której akcja dzieje się w opolskim ratuszu. Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie podsumowujące to, co przez miniony rok wydarzyło w życiu pisarki.

Będziemy mieć również konkurs, w którym do wygrania będzie voucher na udział w warsztatach robienia cukierków w Manufakturze Słodkości Bonominka w Opolu.

W audycji również:
11:35 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Od godz. 9:05 do 12:00 do słuchania zaprasza Magdalena Szybińska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: magdalena.szybinska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »