Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 października 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Torcuato Mariano - to urodzony w Buenos Aires w Argentynie, dorastał w Brazylii. W Brazylii koncertował jako gitarzysta z Sergio Mendezem, Ivanem Linsem. Grał i nagrywał również ze śpiewakami Djavanem, Gal Costą i saksofonistą Leo Gandelmanem. "Last look" - smooth jazzowy album Torcuato Mariano - obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika muzyki. Saksofonista, aranżer i producent Leo Gandelman jest dziś jednym z najbardziej wpływowych muzyków w Brazylii. Dotarł do szerszego świata wśród publiczności głównego nurtu, młodzieży, popu, ale także wśród fanów muzyki klasycznej; dzięki doskonałości i wirtuozerii jego muzyki.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • Droga wojewódzka nr 411 przebiegająca przez centrum Głuchołaz zostanie wyremontowana. ZDW w Opolu podpisał już umowę z wykonawcą i pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu. Kierowcy muszą się przygotować na spore utrudnienia.
  • Tydzień pozostał do dnia Wszystkich Świętych. Na opolskich cmentarzach widać już spory ruch odwiedzających groby bliskich. Trwa porządkowanie nagrobków i pierwsze zakupy kwiatów i zniczy. Niestety, w tym roku jest znacznie drożej.
  • Kilkaset pamiątek związanych z klubem piłkarskim Odra Opole można było oglądać na okolicznościowej wystawie. Na co dzień skrywane w domowych szufladach, wreszcie ujrzały światło dzienne. Opolscy kibice mogli obejrzeć między innymi koszulki, szaliki, programy meczowe oraz bilety. Opolanie liczą, że po wybudowaniu nowego stadionu w Opolu, pamiątki będą pokazywane znacznie częściej.
Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »