Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 października 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Torcuato Mariano - to urodzony w Buenos Aires w Argentynie, dorastał w Brazylii. W Brazylii koncertował jako gitarzysta z Sergio Mendezem, Ivanem Linsem. Grał i nagrywał również ze śpiewakami Djavanem, Gal Costą i saksofonistą Leo Gandelmanem. "Last look" - smooth jazzowy album Torcuato Mariano - obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika muzyki. Saksofonista, aranżer i producent Leo Gandelman jest dziś jednym z najbardziej wpływowych muzyków w Brazylii. Dotarł do szerszego świata wśród publiczności głównego nurtu, młodzieży, popu, ale także wśród fanów muzyki klasycznej; dzięki doskonałości i wirtuozerii jego muzyki.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 KTO RANO WSTAJE...
W Dzień Kundelka zachęcamy do dzielenia się z nami opowieściami o tych podobno najwierniejszych psach.

Będziemy też podziwiać wiekowe maszyny na złocie starych pojazdów i pisankę w Tułowicach. A na koniec o pierwszym w historii turnieju freestyle football.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Platforma Obywatelska wybrała swoje władze na szczeblu krajowym, wojewódzkim i w powiatach. Na Opolszczyźnie nie nastąpiła zmiana lidera, pozostał nim Andrzej Buła. Zmienił się natomiast szef struktur w powiecie grodzkim, czyli w Opolu. Posła Tomasza Kostusia (który nie kandydował) zastąpił Zbigniew Kubalańca. Będzie on gościem Porannej Loży Radiowej. Porozmawiamy także min. o zaciekłej walce w powiecie nyskim i kędzierzyńsko-kozielskim, a ponieważ Zbigniew Kubalańca jest także wicemarszałkiem województwa poruszymy temat wtorkowej sesji sejmiku.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »