Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 października 2021 roku

23:00 SET MEG
W dzisiejszej audycji "SET MEG" przedstawię wydawnictwo wyjątkowego producenta muzycznego jakim jest Secret Garden. Album "Elobrian Sunrise" został wydany 28 lipca 2018 roku i jest mieszanką wpływów jazzowych i elektronicznych. Świetny oryginalny styl producenta tworzy ten album naprawdę wyjątkowym! Zaprezentuję w całości wydawnictwo Secret Garden, jak również na playliście pojawi się FKJ!

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Magdalena Meg Krzemień. Z autorką można kontaktować się mailowo: magdalena.meg-krzemien@radio.opole.pl

Magdalena Meg Krzemień
7:00 MAMY WEEKEND
W okresie kolejnego wzrostu liczby zakażonych koronawirusem przypomnimy o wciąż możliwym szczepieniu, które zabezpiecza nas przed skutkami choroby. Opowiemy również co w poszczególnych krajach może dać nam certyfikat covidowy.

Wybierzemy się także do Frankfurtu nad Menem, gdzie dziś (24.10) ostatni dzień dorocznych targów książki, choć nieco innych niż w poprzednich latach.

W audycji także:
07:05 Transmisja mszy świętej
08:05 W cztery oczy – Jan Poniatyszyn
  • O aktywność sejmową oraz protesty lekarzy i nauczycieli zapytamy w niedzielny poranek Katarzynę Czocharę, posłankę Prawa i Sprawiedliwości. Pokieruje ona powołanym niedawno Parlamentarnym Zespołem ds. Myśli i Dzieła Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Od gościa rozmowy „W cztery oczy” dowiemy się, czym zajmować będzie się to gremium. Dociekać będziemy, kiedy gminy i powiaty otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych? Katarzyna Czochara pracuje też w Sejmowej Komisji Zdrowia. Jak wynika z sondażu CBOS niemal połowa Polaków popiera protest płacowy pracowników ochrony zdrowia, a 21 procent jest mu przeciwnych. Słuchacze Radia Opole usłyszą, jakie jest na ten temat zdanie naszej rozmówczyni.
08:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
08:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
  • O działaniach Międzysojuszniczej Komisji Rządzącej i Plebiscytowej, która działała w Opolu w latach 1020-1922 opowiada prof. Mariusz Patelski.
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
  • Porwał publiczność, choć jak sam przyznał nie przygotowywał się do tego spotkania. Rozbawił każdego i przede wszystkim rozśpiewał nawet tych, którym nie po drodze z mikrofonem. Zapraszam na spotkanie z Januszem Radkiem, który był gościem Małej Akademii Piosenki w Muzeum Polskiej Piosenki.
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »