Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 października 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Album Adama Struga "Adieu!" to eklektyczna mikstura orientu, liryki miłosnej, minimalizmu i miejskiego folku. Trudno tę muzykę jednoznacznie zakwalifikować i w tym jej siła. Uwagę zwracają też teksty: liryka i pastisz zdają się być rozpoznawalną cechą twórczości Struga.

Producentem płyty i kontrabasistą w jednej osobie jest Marcin Pospieszalski. Zespół współtworzą: Frank Parker (perkusja), Szczepan Pospieszalski (trąbka), Janusz Prusinowski (mandolina, skrzypce) i Michał Żak (klarnet, flet drewniany). Z zespołem współpracują: Wojtek Lubertowicz (bębny orientalne) i Piotr Piszczatowski (bęben)".

Cesária Évora była znaną piosenkarką pochodzącą z Republiki Zielonego Przylądka wykonującą muzykę morna. Mimo tego, że uprawiany przez artystkę gatunek nie jest zbyt popularny i cieszy się uznaniem głównie w jej ojczyźnie, nie przeszkodziło to wokalistce w zdobyciu ogromnej kariery.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 CAŁY NASZ SPORT

Tym razem na żywo będziemy relacjonować spotkanie 4. kolejki rozgrywek PlusLigi: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoźleProjekt Warszawa. Trójkolorowi po przegranej o Superpuchar Polski będą chcieli powrócić na drogę zwycięstw. Zadanie nie będzie na pewno łatwe, bo zespół ze stolicy w ostatnim meczu o punkty pokonał... Jastrzębski Węgiel.

Ponadto w programie powrócimy do konfrontacji piłkarzy Odry Opole ze Skrą Częstochowa w zaległym meczu Fortuna 1. Ligi i najbliższej rywalizacji przeciwko GKS Jastrzębie.

W sekwencji piłkarskiej sprawdzimy również, jak w kolejnych meczach o ligowe punkty radzą sobie nasi III-ligowcy: Stal Brzeg i MKS Kluczbork, a także opromienieni wygraną na mistrzem Polski, futsaliści Dremana Opole Komprachcice.

W ostatniej godzinie audycji naszym gościem będzie Mateusz Gruntowski. Biegacz z Niemodlina skompletował właśnie Koronę Polskich Ultramaratonów. Składa się na nią dziesięć biegów, w tym dziewięć w górach.Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »