Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 października 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Album Adama Struga "Adieu!" to eklektyczna mikstura orientu, liryki miłosnej, minimalizmu i miejskiego folku. Trudno tę muzykę jednoznacznie zakwalifikować i w tym jej siła. Uwagę zwracają też teksty: liryka i pastisz zdają się być rozpoznawalną cechą twórczości Struga.

Producentem płyty i kontrabasistą w jednej osobie jest Marcin Pospieszalski. Zespół współtworzą: Frank Parker (perkusja), Szczepan Pospieszalski (trąbka), Janusz Prusinowski (mandolina, skrzypce) i Michał Żak (klarnet, flet drewniany). Z zespołem współpracują: Wojtek Lubertowicz (bębny orientalne) i Piotr Piszczatowski (bęben)".

Cesária Évora była znaną piosenkarką pochodzącą z Republiki Zielonego Przylądka wykonującą muzykę morna. Mimo tego, że uprawiany przez artystkę gatunek nie jest zbyt popularny i cieszy się uznaniem głównie w jej ojczyźnie, nie przeszkodziło to wokalistce w zdobyciu ogromnej kariery.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Krótkotrwały stres jest niezbędny w naszym życiu, ale co zrobić kiedy staje się jego stałym nieznośnym elementem? Co to jest destres i jak można sobie z nim radzić? Na to pytanie odpowiedzą autorki podręcznika "Dbam o siebie. Moja podręczna apteczka" - Renata Fijałkowska i Dominika Marcinkowska.

Po godz. 13:00 sprawdzimy, czy świat zmienił się po Me Too. Czy dziś łatwiej rozmawiać o molestowaniu seksualnym i uwierzyć ofierze? O tym porozmawiamy z socjolożką dr Anną Czerner.

Po godz. 14 odwiedzi nas ginekolog Grzegorz Głąb, który na zaproszenie Stowarzyszenia Opolskie Kobiety Sukcesu włączył się w akcje profilaktyki raka piersi "Różowe Opole". Porozmawiamy też o raku szyjki macicy i najnowszych badaniach wykrywających obecność wirusa HPV w ciele kobiety. Zapraszamy!

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. W co drugą sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

W audycji również:
14:10 Podróże z Helen, czyli rozmowa ze znaną blogerką Helen Mazanovą.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »