Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 października 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kult - Spokojnie

Trzecia, przełomowa (jeżeli chodzi o wejście do mainstreamu) i najbardziej kultowa płyta zespołu. Mamy na niej dwa wielkie przeboje "Do Ani" i "Arahja", jednak zachwyca całość, a zwłaszcza to, że przebojowość towarzyszy tu mrocznym, niepokojącym dźwiękom i zniewala transowością.

Gene Loves Jezebel - Promise

Debiutancka płyta nowofalowej grupy (mieliśmy okazję słuchać już ich późniejszej płyty, o nieco odmiennym charakterze) na której słychać już wielki talent do włączania do swoich kompozycji różnych elementów, stąd znajdą tu miłe dla siebie dźwięki i fani Joy Division i U2.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Życiem rządzą przypadki, czasem bardzo piękne, o czym usłyszymy od Sławomira Kuligowskiego, który niezwyczajny zespól teatralny przed laty poprowadził. To było tak, że spotykali się w każdy wtorek od wielu lat. Łączyła ich miłość do teatru, chęć bycia razem i... choroba. W roku 2010 w reportażu Eweliny Rusin-Różyckiej i Danuty Starzec, "Teatr w drodze", wystąpili pacjenci i terapeuci Szpitala Neuropsychiatrycznego w Opolu. Przekazali nam niezmierzone pokłady wrażliwości i wiele, czasem zaskakujących uwag o życiu, które z teatrem ma wiele wspólnego. A może na odwrót? Kto jest zdrowy w tym świecie? - to kolejne pytanie, które z uszu do serca może powędrować, a dodatkowo i zaskakująco, jesienią o najpiękniejszych zimowych dniach pomyślimy.

"Święty Antoni i Hashimoto", reportaż Andrzeja Russaka z roku 2009, zaprosi nas do świata historii, ale jakże niezwykłej, jakże zaskakującej, wręcz fascynującej. Przypomnijmy sobie zatem opowieść Zofii Załuskiej, opartej na pamiętniku Władysława Małeckiego z Gródka Podolskiego, który został wcielony do Armii Czerwonej i trafił na front, na dalekim Wschodzie, gdzie trwały walki z armią japońską. Tam, ryzykując swoim, uratował życie japońskiemu oficerowi Hashimoto Matshitoshi. Spotkanie Polaka i Japończyka na froncie dalekowschodnim w 1945 roku, to gotowy scenariusz na świetny film. Dodajmy, że w reportażu usłyszymy niepublikowane wcześniej fragmenty pamiętnika Władysława Małeckiego, przeczytane przez Andrzeja Mikoszę - aktora Teatru Lalki i Aktora w Opolu.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »