Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 października 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Jak wygląda świat muzyki widziany oczami młodego pianisty i jakie wrażenia towarzyszą studiującemu wciąż muzykowi podczas śledzenia 18. Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie? O tym wszystkim opowie nam Maciej Łobos - pianista pochodzący z Opolszczyzny, który podczas weekendowej przerwy w nauce odwiedził radiowe studio. W audycji nie może więc zabraknąć muzyki fortepianowej, w tym również dzieł Fryderyka Chopina.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

6:00 KTO RANO WSTAJE...
Wspólne czytanie i z teatrem obcowanie. Już dziś młodzież i dorośli mogą wziąć udział w spotkaniu z cyklu Dramat w Akcji organizowanym w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.

Powiemy też o zmianach w Muzeum Wsi Opolskiej. Powstaje tam zagroda rybacka i staw. Ma to służyć odwiedzającym, ale też bioróżnorodności. O tym, że opolanie bardzo chętnie głosują w ramach budżetów obywatelskich, mówiliśmy nie raz.

Ale teraz przyszedł czas na Europejski Budżet Obywatelski. Znamy wyniki! Zapraszamy do słuchania od 6 rano.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • Planowana trasa S11 ma przebiegać przez cmentarzysko bitwy pod Byczyną - donosi środowa NTO. Archeolodzy badają te tereny, a w Porannej Loży Radiowej gościem będzie dr Magdalena Przysiężna-Pizarska, archeolog z Uniwersytetu Opolskiego, która w Byczynie prowadziła badania archeologiczne kilka lat temu, przy okazji rewitalizacji rynku. Znaleziono wtedy szkielet prawdopodobnie uczestnika bitwy pod Byczyną z 1588 roku. O tym co może kryć byczyńska ziemia i innych znaleziskach ostatnich tygodni powiemy w porannej rozmowie.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »