Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 października 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Discorama i Discorama 2

Dwie przekrojowe płyty z 1979 i 1971 roku, które są absolutnym rarytasem dla fanów muzyki z tamtych lat, znajdują się na nich bowiem ogromne przeboje zespołów i solistów, którzy często nie nagrali dużych płyt, jak Waganci, czy Portrety, a także radiowe wersje piosenek bardziej znanych dzisiaj artystów, jak Breakout, Grupa ABC, czy Dżmble.

Niemen - Jamais

Singiel Czesława Niemena z 1966 roku w całości zaśpiewany po francusku (i nagrany we Francji z orkiestrą Michela Colombiera), ale z wielkimi, autorskimi przebojami, jak "Sen o Warszawie" (tutaj jako "Varsovie").

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Nie tylko gniecione, podsmażane, czy gotowane. Z ziemniaka można przygotować wiele wykwintnych potraw. Podczas Wojewódzkich Dni Szefa Kuchni uczniowie z Głubczyc prześcigali się w pomysłach na kartoflane potrawy.

Będziemy też na Politechnice Opolskiej, gdzie powstaje tajemniczy pokój rentgenowski.

A na koniec zaproszenie na długi spacer w ramach obchodzonego dziś Dnia Krajobrazu, tym bardziej, że pogoda będzie nam sprzyjać.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W Porannej Loży Radiowej o komentarz do debaty w Parlamencie Europejskim w sprawie praworządności w Polsce poprosimy byłego europosła, a obecnego wojewodę Sławomira Kłosowskiego. Porozmawiamy także o sytuacji covidowej w regionie. We wtorek odnotowaliśmy skokowy wzrost zakażeń.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »