Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 października 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Flora Purim – brazylijska wokalistka jazzowa. Uczestniczyła w nagraniu pierwszych albumów stworzonej przez Chicka Coreę grupy Return To Forever w tym uznawanego za początek stylu fusion albumu "Return to Forever" Koncertowała i nagrywała z wieloma uznanymi muzykami jazzowymi, takimi jak Chick Corea, Dizzy Gillespie, Gil Evans, Stan Getz, Santana, Stanley Clarke i Jaco Pastorius. Posłuchamy dwóch albumów "Perpetual emotion" z 2021 i "Speak no Evil" z 2003r.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

21:00 STUDIO REPORTAŻU
Autyzm. Ta diagnoza sprawiła, że zawalił im się świat. Ania, przez pięć lat nie wypowiedziała żadnego słowa. Dzięki rodzicom - Grażynie i Tadeuszowi Orlitom - przebudziła się do życia. W roku 2010 nagrałem o tym reportaż: "Jeżeli Pan Bóg stworzył takie dziecko". Po jedenastu latach odwiedziłem ponownie niezwykłą rodzinę, bo życie do trudnego scenariusza dopisało kolejne strony, dodało wiele łez i... setki uśmiechów. Czy ktoś przed laty uwierzyłby, że Anna zda maturę, że będzie odkrywała świat, którego znać nie chciała? Zapraszam do wysłuchania reportażu, któremu nadałem tytuł: "Anię poznaję każdego dnia", a który miał premierę pod koniec sierpnia.

A później, już za sprawą archiwalnego reportażu Eweliny Rusin-Różyckiej, zapytamy: "Co jest za tą bramą?". To opowieść o ludziach, którzy nie potrafią sobie poradzić z tempem życia, stresami, którzy zapadają się w otchłań własnej psychiki. Jest im niezbędna pomoc psychiatrów i terapeutów. Audycja jest próbą uchwycenia tego, co najważniejsze - walki o powrót do życia, wspólnych wysiłków lekarzy i pacjentów chorych psychicznie.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »