Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 października 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Flora Purim – brazylijska wokalistka jazzowa. Uczestniczyła w nagraniu pierwszych albumów stworzonej przez Chicka Coreę grupy Return To Forever w tym uznawanego za początek stylu fusion albumu "Return to Forever" Koncertowała i nagrywała z wieloma uznanymi muzykami jazzowymi, takimi jak Chick Corea, Dizzy Gillespie, Gil Evans, Stan Getz, Santana, Stanley Clarke i Jaco Pastorius. Posłuchamy dwóch albumów "Perpetual emotion" z 2021 i "Speak no Evil" z 2003r.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY
Jak co poniedziałek z Mateuszem Torzeckim omawiamy nowości muzyczne, literackie oraz filmowe. Dziś podyskutujemy o płycie Coldplay pt. „Music Of The Spheres”, nowym tłumaczeniu „Ulissesa” Jamesa Joyce'a oraz filmie „Metamorfoza ptaków” w reż. Catariny Vasconcelos.

Po godz. 20.05 powrócimy na 10. Opolski Festiwal Gór, który trwał od 14 do 16 października w Opolu. Łukasz Supergan opowie o tym, w jaki sposób wędruje samotnie po wielkich pustkowiach górskich, przemierzając tysiące kilometrów, Bartosz Malinowski odpowie, dlaczego wciąż wraca do Azji i co było inspiracją do tego, by przejść Wielki Szlak Himalajski, a także, co go zaskoczyło w Butanie. Roman Ficek pokaże, że ultramaratony są sposobem na życie.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »