Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 października 2021 roku

23:00 SET MEG
W audycji zaprezentuję nowości prosto od NTO - francuskiego producenta muzycznego, który 8 października wydał album APNEA. Świetne wydawnictwo w całości zabrzmi na antenie Radia Opole, w drugiej części audycji zaprezentuję swój mix autorski z brzmieniami chillout.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Magdalena Meg Krzemień. Z autorką można kontaktować się mailowo: magdalena.meg-krzemien@radio.opole.pl

Magdalena Meg Krzemień
7:00 MAMY WEEKEND (niedziela)
W naszym niedzielnym programie porannym poznamy klasztorne smaki u Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw w Strzelcach Opolskich. O programie kulinarnym, którego emisja odbędzie się dziś w TVP1, opowie znany śląski kucharz i prezenter Remigiusz Rączka.

Będzie też o nietypowych aukcjach, bo jak się okazuje, dzieło zniszczone może być czasami warte więcej od "nowości". Szczególnie jeśli chodzi o prace Banksy'ego.

W audycji także:
07:05 Transmisja mszy świętej
08:05 W cztery oczy – Jan Poniatyszyn
  • O rekreacji i gospodarce leśnej rozmawiać będziemy w niedzielnym programie „W cztery oczy”. Zaproszenie do rozmowy przyjął Marek Cholewa, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole. Zarządza wyjątkowym nadleśnictwem, bo otacza ono miasto wojewódzkie. Październik to pora grzybobrania. Gościa programy zapytamy o wysyp grzybów tej jesieni. Lasy Państwowe prowadzą też działalność gospodarczą związaną z pozyskiwaniem i sprzedażą drewna. W tym roku pojawił się jego deficyt, znacząco też wzrosły ceny. Co jest tego przyczyną? Zapytamy też o potencjalny wpływ na opolskie lasy ograniczeń, które zapowiadane są w Europejskim Zielonym Ładzie. Rozmawiać będziemy o przedsięwzięciach związanych z leśnym wypoczynkiem, tworzeniem ścieżek dla: biegaczy, cyklistów oraz amatorów nordic walking. Coraz popularniejszy jest bushcraft. Przybywa chętnych do nocowania na dziko w lasach. Miejsca na ten cel wyznaczono też na Opolszczyźnie. Jednak, czy również u nas przyjęła się ta forma bliskiego kontaktu z naturą?
08:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
08:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
  • Czy skrzypce mają duszę, dlaczego nazywane są królową i czy w szatni Filharmonii Opolskiej można zostawić płaszcz? Te i wiele innych ciekawostek poznały przedszkolaki biorące udział w warsztatach pod okiem Katarzyny Wybraniec. W programie będziemy przytulać się do drzew, do czego namawiają uczniowie, którzy chcą dbać o środowisko naturalne. Młodych muzyków i ekologów można będzie usłyszeć w niedzielę o 9:15.
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek


Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »