Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 października 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Buena Vista Social Club – zespół muzyczny założony w połowie lat 90. przez Ry Coodera, złożony muzyków grających tradycyjną taneczną muzykę kubańską, często związanych z dawnym klubem hawańskim o tej samej nazwie. Bastarda & Chór Uniwersytetu SWPS – Kołowrót - premiera: 1 października 2021. Wspólna płyta tria Bastarda (Szamburski/Pokrzywiński/Górczyński) oraz Chóru Uniwersytetu SWPS pod dyrekcją Ewy Mackiewicz to autorska muzyczna podróż w głąb tradycji, obrzędowości oraz rytuałów związanych z porami roku, a także cyklicznością natury.

Do słuchania w każdy piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
6 sekund i 84 setne sekundy - to rekord świat we wspinaczce na czas. Ustanowiła go na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio - Ola Mirosław, która do Opola przyjechała na zaproszenie organizatorów 10. Opolskiego Festiwalu Gór. Na naszej antenie opowie o zamiłowaniu do rywalizacji sportowej, odporności psychicznej i swojej życiowej drodze.

Po godz. 13:00 powiemy o wsparciu, którego potrzebują osoby mające pod opieką ludzi starszych i cierpiących. Jak ważna jest także wewnętrzna wyrozumiałość wobec siebie, powiedzą na antenie Magda Bucka i Ewa Duda z Fundacji Kto To - Zrozumieć Alzheimera.

Po godz. 14:00 w podróż po Wielkim Szlaku Himalajskim zabierz nas Bartosz Malinowski (również prelegent festiwalu gór). Nie zabraknie też stałego cyklu "Podróże z Helen"!

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. W co drugą sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

14:10 Podróże z Helen, czyli rozmowa ze znaną blogerką Helen Mazanovą.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »