Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 września 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Spirit - "Twelve Dreams of Dr. Sardonicus"
  • Nietuzinkowa grupa, którą z biegiem lat coraz trudnie jednoznacznie zaklasyfikować. Wychodząc od psychodelii lat 60-tych, coraz śmielej penetrowała wszelkie odmiany rocka, z naciskiem na rock progresywny i jazz.

Zbigniew Wodecki - "The best of"
  • W przypadku twórczości Zbigniewa Wodeckiego, wydanie płyty winylowej z Jego przebojami jest tym bardziej zasadne, że nie "rozpieszczał" on swoich fanów wydawaniem płyt i większość z piosenek nie ukazała się na winylowym nośniku w czasach powstawania lub była rozproszona na różnych składankach.

Płyta dedykowana Polskim lotnikom walczącym w Bitwie o Anglię
  • Ogromny rarytas fonograficzny, udostępniony dzięki uprzejmości słuchacza. Zawiera trzy pieśni, w tym dwa marsze dla Dywizjonów 300 i 304.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Tożsamość nigdy nie jest jednolita, nie jest pojedyncza lecz składa się na nią wiele elementów reprezentujących różne, niekiedy zazębiające się lub sprzeczne ze sobą dyskursy, praktyki i stanowiska. Stale się zmienia i ulega transformacji. To właśnie o tożsamości będziemy dzisiaj mówić poprzez nagrania zgromadzone w naszym archiwum.

Pierwszy przygotowany reportaż nosi tytuł "Gody idą", a autorem jest Stanisław Śmiełowski. To reportaż folklorystyczny poświęcony zwyczajowi "chodzenia po kolędzie" w Smolarni. Trzonem muzycznym reportażu są mało znane pieśni ze Smolarni, Dziedzicach i Racławiczkach.

Dla mnie najciekawsze są przejawy niematerialnego dziedzictwa kulturowego: tradycje ustne, widowiska, rytuały. To nimi zajęła się Zdzisława Błażkowska, autorka reportażu "Lipkowa rodzina", który poświęciła kultywowaniu zwyczajów i tradycji w śląskiej rodzinie.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 - w zastępstwie Mariana Staszyńskiego - zaprasza Agnieszka Pospiszyl. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.pospiszyl@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »