Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 września 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Paquito D’Rivera – kubański saksofonista i klarnecista. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.

John Pizzarelli – amerykański gitarzysta i wokalista jazzowy. Jest również autorem tekstów, liderem swojego bandu. Nagrał 24 autorskie płyty długogrające oraz ponad 40 albumów z innymi artystami, w tym z Jamesem Taylorem czy ze swoją żoną Jessicą Molaskey.

Saksofonista barytonowy i tenorowy Janusz Brych to doświadczony instrumentalista i długoletni wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, posłuchamy jego najnowszego projektu zat. "Amity".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

21:00 STUDIO REPORTAŻU

Podróże kształcą – nie mam co do tego wątpliwości.Wyobraźmy sobie, że podróżujemy przez całe życie. Że całe pokolenia naszych przodków też przemierzały świat i wchodziły w interakcje z miejscową ludnością. Jakie wartości z tego płyną? Jaka kultura mogła wytworzyć się na bazie takiego modelu życia?Na te pytania postaramy się znaleźć dzisiaj odpowiedzi w kolejnym naszym spotkaniu w Studiu Reportażu. Dzisiaj będą to spotkania z kulturą romską. Fragment tej kultury próbowali zawrzeć Jerzy Bałłaban i Stanisław Racławicki, którzy snuli opowieść o nowych zwyczajach i tradycjach romskiej społeczności wreportażu „Tabor nie przejedzie”.

W Polsce po 1964 r., gdy został wprowadzony zakaz podróżowania taborami, liczba koczujących osób malała. Anna Foltyn nagrała reportaż o romskiej tęsknocie za dawnym życiem i za wolnością „Cygańskie tango”.


Do słuchania od 21:05 do 22:00 - w zastępstwie Mariana Staszyńskiego - zaprasza Agnieszka Pospiszyl. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.pospiszyl@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »