Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 września 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Paquito D’Rivera – kubański saksofonista i klarnecista. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.

John Pizzarelli – amerykański gitarzysta i wokalista jazzowy. Jest również autorem tekstów, liderem swojego bandu. Nagrał 24 autorskie płyty długogrające oraz ponad 40 albumów z innymi artystami, w tym z Jamesem Taylorem czy ze swoją żoną Jessicą Molaskey.

Saksofonista barytonowy i tenorowy Janusz Brych to doświadczony instrumentalista i długoletni wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, posłuchamy jego najnowszego projektu zat. "Amity".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

19:00 REWIRY KULTURY
Już za moment rozpocznie się 19. Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy". Przed nami prawie 200 filmów, wręczenie Honorowej Lamy dla Arkadiusza Jakubika i koncert zespołu Dr Misio. W konkursie głównym nie może zabraknąć miejsca dla amatorów, będą także dokumenty, animacje i fabuły młodych filmowców. Ponadto cykle "Panorama polskiego kina" i "Dokumentalna odsłona kina" będzie pokazywana w formule konkursowej. W pierwszej godzinie programu porozmawiamy z organizatorami festiwalu - Rafałem Mościckim i Martą Wolną. Po godz. 20:00 podsumujemy 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Żywa". W tym roku wydarzenie to trwało ponad dwa tygodnie, a w konkursie zaprezentowano dziesięć przedstawień. Każdemu z nich poświęcimy uwagę rozmawiając z twórcami, teatrologami i krytykami teatralnymi. Swoimi opiniami podzielą się m.in. dr Agnieszka Wójtowicz z Uniwersytetu Opolskiego i krytyk teatralny Jacek Wakar. Zapraszamy!

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo:katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »